The AT-1438-TWT-R is a 14mm diameter Transducer with 1mA current draw. It features 80dBA minimum output (5Vp-p @ 10cm) and 3.8kHz resonant frequency. Noryl™ housing withstands Wave soldering temperatures. Removable wash tag preserves performance.
• 5V Rated voltage
• 13000 ±30%pF Capacitance
Датчики и ПреобразователиПреобразователиИзмерительные Преобразователи
Технические параметры
| Максимальное Напряжение Питания | 20В |
| Функция Датчика | Тревога |
| Минимальное Напряжение Питания | 1В |
| Выходной Уровень Звука SPL | 80дБА |
| Расстояние Измерения Уровня Звука | 10см |
| Резонансная Частота | 3.8кГц |
| Максимальный Рабочий Ток | 1ма |
| Вес, г | 1.193 |

